کارهای مقدماتی قبل از عکاسی

مهم‌ترین نکته که مقدم بر همه است این است که همیشه، همیشه، همیشه پیش از دست زدن به کودک دست‌های خود را بشویید! آن‌ها بسیار در برابر بیماری و آلودگی‌ها آسیب پذیر هستند، لذا سعی کنید در تمیزترین حالت ممکن باشید.
و صدالبته اگر مریض هستید، جلسه را به تعویق بیاندازید چرا که سلامتی نوزاد اولویت اصلی است.

اگر نوزادان بیدار و آماده باشند به خانواده پیشنهاد می‌دهم که یک عکس پرتره خانوادگی گرفته شود. البته رویکرد عکاسان مختلف در این مورد متفاوت است، برای مثال بسیاری از عکاسان استودیویی، درخواست می‌کنند که قبل از جلسه‌ی عکاسی، حسابی به نوزادان شیر داده شود تا آن‌ها به یک خواب بلند و عمیق فرو بروند.

گرفتن عکس‌های قاطع، هنگامی که کودک خواب است؛ راحت‌تر است. برای مثال گرفتن عکس کلوز-آپ از پاهای کوچک نوزادان زمانی که خوابند بسیار راحت‌تر از زمانی است که آن‌ها را در هنگام بیداری تکان می‌دهند.

به خاطر بسپارید که برخی از نوزادان یک تمایل طبیعی دارند که سر خود را به یک سو بیشتر بچرخانند. اگر حس کردید مدام سرشان را به طرف مخالف شما می گیرند راحت ترین کار این است که کودک را به طور مخالف جابجا کنید.

برای گرفتن عکس دسته جمعی به همراه نوزاد، یک لنز ۵۰ میلیمتری، به عنوان مثال لنز Canon 50 mm f/1.8 STM یا لنز Nikon 50 mm انتخاب مناسبی خواهد بود. هنگام عکاسی از نوزاد در خانه، حتی اگر خانه‌ی والدین نوزاد کوچک باشد هم این لنز ۵۰mm می‌تواند طوری مدیریت شود که همه‌ی اعضای خانواده در عکس جا شوند.اگر شما به عکاسی شیوه‌ی سبک زندگی تمایل دارید، یک لنز بازتر در حدود ۳۵ میلیمتر می‌تواند فضای داخلی را با اعوجاج کم‌تری فراهم کند. البته اگر نمی‌خواهید افراد، عجیب و بزرگ به نظر برسند آن‌ها را از حاشیه‌ی عکس دور کنید.

نوشته‌های پیشین
نکات مهم عکاسی از نوزادان
نوشته‌ی بعدی
نکات عکسبرداری در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست