نحوه درست  گرفتن دوربین

یکی از مهم ترین کارهایی که یک عکاس باید بلد باشد این است که بتواند دوربین عکاسی را طوری در داخل دستانش قرار دهد که هم به کلیه اسکرول ها و کلیدهای روی دوربین دسترسی داشته باشد و هم بتواند به سادگی لنز دوربین خود را کنترل نماید.

برای این کار در ابتدا دست راست خود را در کنار سمت راست دوربین گرفته و دست چپ خود را از کف در زیر دوربین و انگشتان شصت و اشاره را در دور لنز قرار می دهیم با این کار می‌توانیم با استفاده از انگشت اشاره و شست دست راست کلیه کلیدهای سمت راست دوربین را کنترل کنیم و وزن دوربین و کنترل را روی دست چپ خود قرار دهیم

نکته دیگر که در گرفتن دوربین مهم است این است که لازمه گرفتن عکس خوب حرکت نکردن و ثابت بودن دوربین است برای ثابت نگه داشتن دوربین ما می‌توانیم دو کار انجام دهیم.

اول گرفتن آن در دست و دوم استفاده از انواع سه پایه ها

گرفتن دوربین در دست:

اولین حالت گرفتن دوربین تکیه دادن به محل ثابتی است که بتوان با استفاده از آن دیگر حرکات بدن را کنترل نموده و ثابت ایستاد.

دوم درست ایستادن به صورتی که ما بتوانیم کلیه وزن بدن خود را به صورت مساوی بین پاهای خودمان تقسیم کنیم تا دیگر بدنمان حرکتی نداشته باشد.

سوم پیچیدن بند دوربین دور دستمان که باعث می‌شود دوربین در داخل دست حرکت نداشته باشد و ثابت بماند.

 استفاده کردن از سه پایه:

سه پایه ها در انواع و حالات مختلفی وجود دارد مانند تکه پایه، سه پایه های صلیبی، سه پایه های قفل شونده روی اجسام و غیره که تمامی آنها باعث حرکت نکردن دوربین و ثابت ماندن آن می شود از سه پایه ها برای عکاسی با سرعت های پایین استفاده می شود و بسته به جنس و نوع آن ها قیمت های مختلفی دارند.

نوشته‌های پیشین
چند نکته برای تنوع در عکاسی نوزاد و کودک
نوشته‌ی بعدی
تمیز کردن لنز دوربین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست